ČISTENIE FASÁDY

Prečo dať vyčistiť fasádu ?

Na fasáde sa časom začnú usadzovať nečistoty vplyvom poveternostného znečistenia, smogu a sadzí. Na fasáde sa taktiež môžu objaviť plesne, machy a riasy.

Plesne ktoré sa vytvorili na fasáde sa šíria okolo domu a časom začnú prenikať aj dovnútra. Tieto plesne su škodlivé pre zdravie človeka a môžu spôsobovať rôzne alergické reakcie. Nehovoriac o estetickej stránke Vášho domu. Ak sa takéto znečistenie neodstráni včas, môže sa fasáda nenávratne poškodiť. 

Čo spôsobuje znečistenie ?

Znečistenie fasády spôsobujú huby, machy a riasy, smog z ovzdušia, rôzne poveternostné znečistenia a plesne ktoré sú škodlivé pre zdravie človeka. Šíria sa okolo celého domu a prenikajú aj dovnútra.

Najčastejšie príčiny znečistenia fasády


  • Zelené riasy, machy a plesne ?

Tento typ znečistenia väčšinou vzniká na severnej strane nehnuteľnosti, kde počas dňa najmenej svieti slnko, a tým pádom steny nedokážu poriadne preschnúť. V stene sa drží vlhkosť, a to sú ideálne podmienky pre vznik rias a machov. Takéto znečistenie je potrebné dôkladne odstrániť fungicídnym prostriedkom ktorý zahubý všetky mikroorganizmy.

  • Vyblednutá farba a šedý povlak ?

Farba môže vyblednúť posobením UV žiarenia, dažďa alebo vetra. V tomto prípade je potrebný nový náter fasády. Niekdy však stačí fasádu opláchnuť vysokotlakovou vodou, keďže časom sa na stenách začne usadzovať poveternostné znečistenie ako smog, prach alebo dym.

PROBLÉM S GRAFFITI NA FASÁDE  ?

Prečo na fasáde vznikajú riasy ?

Riasy sú mikroorganizmy, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo, živiny, bežnú teplotu a hlavne vodu - vlhkosť. Na fasádach tvorbu rias a húb ovplyvňuje hlavne voda a vlhkosť. Ide o zvýšenú vlhkosť vo vzduchu, silný hnaný dážď, vystupujúca vlhkosť z podkladu, konštrukčné nedostatky (zatekanie), kondenzujúca voda.
Náchylnejšie sú aj fasády, ktoré sa vyskytujú blízko lesov, hustých porastov, vodných tokov, jazier, prípadne v dolinách, kde je menej slnečného svetla.

Čistiace prostriedky


Používame chémiu s okamžitým účinkom, ktorá je určená k odstraňovaniu biologických nečistôt - rias, plesní a húb. Intenzívne pôsobí a preniká do hĺbky ošetrovaných materiálov, čo prináša zaručený výsledok. Súčasne v kombinácii s finálnymi nátermi (fasádnymi) s fungicídnym účinkom predchádza opakovanému rastu nežiadúcich mikroorganizmov rastlinného pôvodu, a to aj v špárach. Moderné zloženie bez obsahu kyselín a ťažkých kovov nepoškodzuje životné prostredie.


Máte pred domom špinavý plot ?

Tak isto ako fasáda, aj plot potrebuje z času na čas starostlivosť. Pri čistení plotu v podstate  používame ten istý technologický postup ako pri fasáde. Na plote sa časom začne usadzovať prach od cesty a poveternostné znečistenie ktoré je potrebné odstrániť.

Zaujíma Vás ako sa čistí fasáda ?

Zaujíma Vás akými postupmi je možné docieliť vzhľad novej fasády ? V tom prípade by Vám nemal uniknúť tento článok.

Ak aj vy máte špinavú fasádu

Tak nás neváhajte nezáväzne kontaktovať, my prídeme za Vami a ZDARMA Vám predvedieme čistenie fasády na skúšobnej ploche.

Objednajte si naše služby

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.

Farebné možnosti fasády

Ak si neviete predstaviť ako bude vaša budova po nanesení farby vyzerať, pre jednoduchú vizualizáciu farebných odtieňov omietky, rôznych častí fasádnej plochy, na vašej vlastnej fotografii alebo na vybraných vzorových domoch, vám odporúčame použiť on-line Weber fasádne štúdio.

Kontakt

Technická podpora

+421 915 250 542

Objednávky

+421 903 399 445

Email

info@exterierovecistenie,sk