PREČO DAŤ VYČISTIŤ FASÁDU ?

Na fasáde sa môžu objaviť plesne, machy a riasy. Plesne ktoré sa vytvorili na fasáde sa šíria okolo domu a časom začnú prenikať aj dovnútra. Tieto plesne su škodlivé pre zdravie človeka a môžu spôsobovať rôzne alergické reakcie. Ak sa takéto znečistenie neodstráni včas, môže sa fasáda nenávratne poškodiť. 

ČO SPÔSOBUJE ZNEČISTENIE FASÁDY ?

Na fasáde sa časom začnú usadzovať nečistoty vplyvom poveternostného znečistenia, smogu a sadzí. Znečistenie fasády taktiež spôsobujú huby, machy a riasy.

NAJČASTEJŠIE PRÍČINY ZNEČISTENIA

Zelené riasy, machy a plesne ?

Tento typ znečistenia väčšinou vzniká na severnej strane nehnuteľnosti, kde počas dňa najmenej svieti slnko, a tým pádom steny nedokážu poriadne preschnúť. V stene sa drží vlhkosť, a to sú ideálne podmienky pre vznik rias a machov. Takéto znečistenie je potrebné dôkladne odstrániť fungicídnym prostriedkom ktorý zahubý všetky mikroorganizmy.

Vyblednutá farba a šedý povlak ?

Farba môže vyblednúť posobením UV žiarenia, dažďa alebo vetra. V tomto prípade je potrebný nový náter fasády. Niekdy však stačí fasádu opláchnuť vysokotlakovou vodou, keďže časom sa na stenách začne usadzovať poveternostné znečistenie ako smog, prach alebo dym.

PREČO NA FASÁDE VZNIKAJÚ RIASY ?

Riasy sú mikroorganizmy, ktoré pre svoj život potrebujú svetlo, živiny, bežnú teplotu a hlavne vodu - vlhkosť. Na fasádach tvorbu rias a húb ovplyvňuje hlavne voda a vlhkosť. Ide o zvýšenú vlhkosť vo vzduchu, silný hnaný dážď, vystupujúca vlhkosť z podkladu, konštrukčné nedostatky (zatekanie), kondenzujúca voda.
Náchylnejšie sú aj fasády, ktoré sa vyskytujú blízko lesov, hustých porastov, vodných tokov, jazier, prípadne v dolinách, kde je menej slnečného svetla.

ČISTIACA CHÉMIA

Používame chémiu s okamžitým účinkom, ktorá je určená k odstraňovaniu biologických nečistôt - rias, plesní a húb. Intenzívne pôsobí a preniká do hĺbky ošetrovaných materiálov, čo prináša zaručený výsledok. Súčasne v kombinácii s finálnymi nátermi (fasádnymi) s fungicídnym účinkom predchádza opakovanému rastu nežiadúcich mikroorganizmov rastlinného pôvodu, a to aj v špárach. Moderné zloženie bez obsahu kyselín a ťažkých kovov nepoškodzuje životné prostredie.


Máte pred domom špinavý plot ?

Tak isto ako fasáda, aj plot potrebuje z času na čas starostlivosť. Pri čistení plotu sa používa ten istý technologický postup ako pri fasáde. Na plote sa časom začne usadzovať prach od cesty a poveternostné znečistenie ktoré je potrebné odstrániť.

Zaujíma Vás ako sa čistí fasáda ?

Zaujíma Vás akými postupmi je možné docieliť vzhľad novej fasády ? V tom prípade by Vám nemal uniknúť tento článok.

Ak aj vy máte špinavú fasádu

Tak nás neváhajte nezáväzne kontaktovať, my prídeme za Vami a ZDARMA Vám predvedieme čistenie fasády na skúšobnej ploche.

OBJEDNAJTE SI ČISTENIE FASÁDY

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.

OBJEDNAJTE SI NAŠE SLUŽBY

Beckstav

Kontakt

Technická podpora

+421 915 250 542

Objednávky

+421 903 399 445

Email

info@exterierovecistenie,sk