Príprava záhrady na sezónu

05.05.2020

Vďaka sezóne grilovania je na čase, aby sme sa pustili do upratovania našich záhrad. Ako prvého sa zbavte zvyškov z predchádzajúcej sezóny.

Zhrabte popadané lístie. Snažte sa listy zhrabovať pravidelne, aby sa pod nimi nevytvorila pleseň. Tá by mohla trávnik poškodiť a na jar by ste našli trávu plnú lysých a plesnivejúcich miest.

Pokoste trávnik. Zarastená záhrada vyzerá špinavá, neupravená a ťažko sa udržiava v čistote. Pomocou záhradných nožníc odstránte všetky mŕtve konáre a orežte zarastené rastliny alebo stromy,

Ak máte na záhrade terasu tiež by ste jej mali venovať pozornosť.  Pracujte od základov tak, že na terasu použijete prírodný špecializovaný čistič na daný povrch. Nečistoty a mach očistite tvrdou kefou alebo tlakovou umývačkou. Ak máte na terase aj nábytok, utrite ho od pavučín a voľných nečistôt. Potom vyčistite všetky povrchy vlhkou handričkou alebo viacúčelovým čistiacim roztokom. Ak máte drevený nábytok ktorý časom vybledol, môžete ho prebehnúť olejom na drevo aby ste oživili jeho zašlú krásu.

Vyčistite kvetináče a odstránte starú pôdu a odumreté rastliny, aby ste vytvorili priestor pre nové.

Čistenie grilu: grilovací rošt vyčitite drôtenou kefou, môžete použit aj vhodný čistiaci prípravok. Pri každom použití grilu ho najskôr rozpáľte a rošt potrite rozkrojenou cibuľou. Kombinácia tepla a cibuľe uvoľní a odstráni všetku pripečenú špinu a pridá jemnú príchuť.

Správne náradie a prípravky Vám pomôžu ľaho zvládnuť všetky tieto úlohy.